«

»

Mar 30

District 3 Potomac River April 27th

2013-04-21 14.45.37

Welcome back District 3 Anglers!

Contact me for any questions

pabassvp@gmail.com

484-880-8366

We will have Jade Crystal plaques for each District 3 Tournament for Angler and Co-Angler winners.

Payout if nothing changes!

Total payouts $3068.00

Angler                                                             Co-Angler

1st Place $924.00                                           1st Place $448.00

2nd Place $554.40                                          2nd Place $268.80

3rd place $369.60                                           3rd Place $179.20

4th Place $80.00 Gift Certificate                     4th Place $50.00 Gift Certificate

5th Place $50.00 Gift Certificate                     5th Place $40.00 Gift Certificate

6th Place $40.00 Gift Certificate                     6th Place $20.00 Gift certificate

D.C. waters will be off limit!

Any time motor is running life jackets must be on buckled and zipped

Every Rider are expected to check kill switches. Single boats must be check by blast off boat.

Registration 5:15 till 6:05 everyone must check in to the tournament trailer.

lunker fee $10.00 is optional during registration.

Brief discussion over rules at 6:10 am.

Tournament hours are 6:15 till 3:00

If you have a Maryland Coastal and Bay license and plan on fishing Virginia waters please register with this site

Virginia Fisherman Identification Program (Free). It is there salt water registry.

http://webapps.mrc.virginia.gov/fip/fip_confirmation.php  

This is not the launch order!

Angler

1.James Schneck

2. Mike Sabbi

3. Ryan Urso

4. Richard Witushynsky

5.Jeff Fleckinger

6. Ron Bane Jr.

7.Doug Lamborn

8 Jin Weigand

9 Fred Bowers

10 Charles Dorrough*

11 Barry l Potteiger*

12 John Kopp*

13 Kris Bucher

14 Robert Blake*

15 Greg Plank*

16 Robert Miller

17 Harry Nurk

18 Bruce Bramer

19 Larry Moore

20 Craig Shilling*

21 Larry Fair

22 Ray Bradshaw

23 Vince DeBoeser

24 Don Birdy

25 Grae Buck

26 Dave Wilt    Co-AOY

27 Ed Steffy

28 Charles Harvey   AOY

29 Jason Barrow

30 Steve Mulholland

31 Duane Keefer

32 Dan Kepp

33 Joe Booker 

 

 

Co-Anglers

1. Phil Sullivan

2. Ken Ansbach

3.Jim Harten*

4 Michal H Krause

5 Gary Leranian

6 Mike Button*

7 Jeremy J Krause

8 Steve Wagner

9 Benjamin J Rifflord

10 Doug J Moore*

11 Sue Blake*

12 Steve Koch

13 Nate Cote

14 Chris Wilson

15 Josh Hertzog

16 Dave Cairletta

17 Mike Eldredge

18 Jack Szentmiklosi

19 Robert Stough

20 Ron Williams

21 Will Hollis22 Bart Hollis

23 Anthony Kashiwsky

24 Joey Seidita

25 Maurice K Hudson Jr

26 Tim Rundle

27 Ben Barcaskey

28 Dave M Mizenko Sr.*

29 Ed Kay

30 Joe Strauss

31 Harry Miles

32 Greg Rzeplinski

* indicates guarantied

Pending: Means that I have been notified with intention to be in the our tournament and are mailing there application and or checks.